Felsőoktatási továbbtanulás, érettségi – közeledik a jelentkezési határidő!
Az érettségi és a felvételi jelentkezés határideje február 15! Cikkünkben összefoglaltuk a fontos tudnivalókat – olyanokat is, amelyek nem közismertek!
Az érettségi és a felvételi jelentkezés határideje február 15! Cikkünkben összefoglaltuk a fontos tudnivalókat – olyanokat is, amelyek nem közismertek!
Sok minden hiányzik a menekült gyerekeket, fiatalokat segítő szervezetek, szakemberek, pedagógusok munkájához az oktatás területén – többek között a széles körben elérhető, egymással megosztott információ és az érdekképviselet. Erre a problémára igyekszik fenntartható megoldást nyújtani az EDUA projekt, melyet a Civil Közoktatási Platform a Civil Kollégium Alapítvánnyal együttműködve, a United Way Magyarország támogatásával valósít meg. KI, MIT, HOGYAN: Ukrán menekült gyermekek a magyar közoktatásban címmel szeptemberben konferenciát szerveztek az EDUA projektben részt vállaló szervezetek. A konferenciaelőadások videói megtekinthetők youtube csatornánkon.
Minden nyolcadikos tanulónak jelentkeznie kell középfokú továbbtanulásra február 22-ig – akkor is, ha még nem tudja, hogy jövőre Magyarországon tartózkodik-e. Cikkünkben elmondjuk a jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókat, és tanácsot adunk a szülőknek a megfelelő iskolába való bejutás érdekében.
Alább gyűjtjük a magyar nyelvtanulási lehetőségeket. Tanfolyamok, tankönyvek, szószedetek, applikációk. A lista folyamatosan bővül!
A Kék Vonal elindította ukrán és orosz nyelvű lelkisegély-vonalát. A telefonszám ingyenesen hívható, már az ünnepek alatt is!
Ingyenes magyar oktatásban vehetnek részt menekültek a Central European University (CEU) OLIve (Open Learning Initiative) programja jóvoltából.
A Magyar Vöröskereszt és az IFRC országos készpénzes segélyprogramot indított az ukrajnai válság által érintett, kiszolgáltatott családok számára.
Ingyenes és online elérhetők lettek a tankönyvek amellett, hogy bárki bekapcsolódhat a központi online oktatásba Ukrajnában.
Nincsen rendszerszintű megoldás arra, hogy egy menekült, amikor átlépi a határt, megfelelő információkhoz jusson, a saját nyelvén és számára érthető módon. Így egyrészt nem is látszódnak a rendszerben, másrészt nem is tudnak élni a jogaikkal. Dr. Szekeres Zsolt, a Magyar Helsinki Bizottság jogi főmunkatársa erről beszélt az EDUA projekt konferenciáján.
A Vöröskereszt Keresőszolgálata segít felkutatni a háború vagy a menekülés során eltűnt családtagokat.