Traumatudatos integráció az iskolákban – műhelymunka
A Menedék Egyesület Traumatudatos integráció az iskolákban című szakmai sorozat következő műhelymunkájára már elindult a regisztráció!
A Menedék Egyesület Traumatudatos integráció az iskolákban című szakmai sorozat következő műhelymunkájára már elindult a regisztráció!
Az orosz-ukrán háború elől menekült, menedékesként elismert külföldi állampolgárok okmányának érvényességi ideje automatikusan 2024. március 4-ére módosul, függetlenül attól, hogy az okmányon 2023. március 4-e szerepel. Ezen okmányokkal kapcsolatban nincs további teendő.
Az EDUA projekt keretében szakpolitikai javaslatcsomagot készítettünk az Ukrajnából menekült gyermekek oktatási helyzetének javítása érdekében. A javaslatcsomagot a nemzetközi gyakorlat és a magyarországi helyzet áttekintése vezeti be. A tanulmányt hamarosan eljuttatjuk a döntéshozóknak.
A Belügyminisztériumtól, illetve a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivataltól kapott információk alapján pontosítjuk a korábbi, az uniós adatszolgáltatásra és saját kutatásainkra alapuló adatokat. Az adatok alapján a létszám 4000 és 6000 között van, az érintett intézmények száma 1-2 ezer. A különböző forrásokból származó adatok értelmezéséhez további adatigénylésre van szükség.
AZ EDUA projekt keretében felmérést végeztünk Magyarországra menekült ukrán szülők és az ukrán óvodásokkal és tanulókkal foglalkozó pedagógusok között. A pedagógus kérdőívet 151, az ukrán nyelvű szülőit 20 fő (32 gyermekre vonatkozóan) töltötte ki. A kutatási zárójelentés tartalmazza az iskoláknak-óvodáknak küldött minikérdőívünk adatait is.
A Menedék Migránsokat Segítő Egyesület ingyenes módszertani workshopot tart minden érdeklődőnek.
A Menedék Migránsokat Segítő Egyesület folytatja Ukrán és menekült gyermekek iskolai integrációja című műhelymunkáját. Ezúttal a magyar mint idegen nyelv tanításáról és a trauma feldolgozásáról lesz szó.
Az érettségi és a felvételi jelentkezés határideje február 15! Cikkünkben összefoglaltuk a fontos tudnivalókat – olyanokat is, amelyek nem közismertek!
Sok minden hiányzik a menekült gyerekeket, fiatalokat segítő szervezetek, szakemberek, pedagógusok munkájához az oktatás területén – többek között a széles körben elérhető, egymással megosztott információ és az érdekképviselet. Erre a problémára igyekszik fenntartható megoldást nyújtani az EDUA projekt, melyet a Civil Közoktatási Platform a Civil Kollégium Alapítvánnyal együttműködve, a United Way Magyarország támogatásával valósít meg. KI, MIT, HOGYAN: Ukrán menekült gyermekek a magyar közoktatásban címmel szeptemberben konferenciát szerveztek az EDUA projektben részt vállaló szervezetek. A konferenciaelőadások videói megtekinthetők youtube csatornánkon.
A MIRA interkulturális közösség az Artemisszió alapítvány berkein belül azért jött létre, hogy segítséget nyújtson Magyarországon élő menekülteknek. Ezt most te is megteheted, egy mentor és tutoring program kereteiben!