Elindul Magyarországon az UNHCR Safe Online kampánya – védelem a menekülteknek a digitális veszélyekkel szemben
BUDAPEST – Az UNHCR Közép-európai Képviselete Magyarországon elindítja a Safe Online (Biztonságban Online) elnevezésű, ukrajnai menekülteknek szóló innovatív kampányát.
UNHCR kutatás a magyarországi ukrán menekülthelyzetről
Az UNHCR, az ENSZ menekültügyi szervezete több országra kiterjedő kutatást végez az Ukrajnából menekültekre vonatkozóan, amely kiterjed a demográfiai adatokra, a kiemelt szükségletekre, a szolgáltatásokhoz való hozzáférésre. 682 családdal készítettek interjút, egyharmaduk közösségi szálláson él. 27 %-uk gyermek, 5 % vallja magát romának.
Elkészült a szakpolitikai javaslatcsomag angol fordítása
Az EDUA projekt keretében szakpolitikai javaslatcsomagot készítettünk az Ukrajnából menekült gyermekek oktatási helyzetének javítása érdekében. A javaslatcsomagot a nemzetközi gyakorlat és a magyarországi helyzet áttekintése vezeti be.
Szolgáltatástérkép
Az UNHCR (az ENSZ menekültügyi szervezete) szolgáltatástérképén 71 magyarországi szervezet 60 szolgáltatása szerepel az ország összes megyéjéből. Az angol nyelvű adatbázisban szektorok, szervezetek, szolgáltatások és megyék szerint is lehet keresni.
Civilek a végeken – az ukrán háború okozta krízisre adott válaszok – konferencia
Menedékesként a magyar oktatásban (VIDEÓ)
Miért fontos menedékesként iskolába járni? Hogyan élik meg ezt a külföldi gyerekek és a szüleik? Erre világít rá a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület kisfilmje.
Traumatudatos integráció az iskolákban – műhelymunka
A Menedék Egyesület Traumatudatos integráció az iskolákban című szakmai sorozat következő műhelymunkájára már elindult a regisztráció!
Meghosszabbodik a menedékes státusz!
Az orosz-ukrán háború elől menekült, menedékesként elismert külföldi állampolgárok okmányának érvényességi ideje automatikusan 2024. március 4-ére módosul, függetlenül attól, hogy az okmányon 2023. március 4-e szerepel. Ezen okmányokkal kapcsolatban nincs további teendő.
EDUA szakpolitikai javaslatcsomag
Az EDUA projekt keretében szakpolitikai javaslatcsomagot készítettünk az Ukrajnából menekült gyermekek oktatási helyzetének javítása érdekében. A javaslatcsomagot a nemzetközi gyakorlat és a magyarországi helyzet áttekintése vezeti be. A tanulmányt eljuttattuk a döntéshozóknak és a menekültellátásban érintett hatóságoknak. Sajnálatos módon nem érkezett semmilyen reakció. Maruzsa Zoltán ismételt megkeresésünkre azt válaszolta, hogy látta, de nem ért vele egyet.
Nyáron elkészült az angol fordítás, amit hamarosan eljuttatunk a nemzetközi szervezetekhez.